Home MOJE WYPIĘTRZONE MARZENIA Czarna Góra #KoronaPolski

Czarna Góra #KoronaPolski

dodał damian

Za nami dzisiaj Wieżyca i kamienne kręgi, przyszedł więc czas na najwyższy szczyt województwa kujawsko-pomorskiego – Czarną Górę. Czarna Góra jest najniższym z 16 szczytów Korony Polski.

Czarna Góra – najwyższy szczyt województwa kujawsko-pomorskiego

Czarna Góra znajduje się w powiecie sępoleńskim w gminie Kamień Krajeński w środku lasu między wsiami Obkas a Dąbrówka, w pasie Gór Obkaskich. Jest to jeden z tych szczytów, który było mi najtrudniej znaleźć do tej pory, być może ze względu na fakt, że zdobywanie zacząłem po zachodzie słońca 🙂

W Internecie znalazłem informację, iż na najwyższy punkt województwa kujawsko-pomorskiego wyznaczono oznakowaną trasę w ramach projektu „Czarna Góra, królowa gminy, powiatu i województwa”, niestety mi nie było dane jej odnaleźć. Po kilkunastu minutach przedzierania się przez krzaki w poszukiwaniu jakiejś drogi lub tablicy informacyjnej, ustawiłem w końcu współrzędne GPS w telefonie i już prawie po ciemku ruszyłem na szczyt. Przy tablicy z nazwą wzniesienia stanąłem już w zupełnych ciemnościach – nie muszę dodawać że czołówkę miałem gdzieś w samochodzie i nie chciało mi się jej szukać więc ku przygodzie ruszyłem z latarką w dłoni.

Czarna Góra podobnie jak Wieżyca, którą odwiedziłem przed południem jest całkowicie zalesiona i nie posiada walorów widokowych. Nie przeszkadzało mi to jednak, przy tablicy zameldowałem się już w zupełnych ciemnościach i widoczność ograniczała się do tego co rozświetlał mój telefon.

METRYCZKA

Nazwa: Czarna Góra

Pasmo: Góry Obkaskie

Wysokość: 188,8 m n.p.m.

Położenie: województwo kujawsko-pomorskie

Współrzędne: 53°34′10,2″N 17°35′04,9″E

podobne wpisy

Dodaj komentarz