Home O MNIE

O MNIE

dodał admin

najbliższe cele

wybrane góry i podróże

Nazywam się Damian Gurba, jestem pasjonatem gór, podróży i rozwoju osobistego. Prowadzę firmę szkoleniowo-doradczą i gabinet psychoterapeutyczny w Lublinie.

Moją wielką pasją są góry i podróże, chcę Cię zaprosić w podróż po Wulkaniczną Koronę Ziemi. Swoją górską przygodę rozpocząłem pod okiem rodziców wiele lat temu zdobywając Łabowską Halę w Beskidzie Sądeckim w wieku lat pięciu. Jako nastolatek już samodzielnie odkrywałem piękno Beskidów i tatrzańskich szlaków. Lubię marzyć, planować i wiedzieć w którym miejscu swojego zamierzenia jestem, stąd moja słabość do górskich koron. Po powrocie z Kilimandżaro w 2019 roku zacząłem rozważać podjęcia się realizacji jakiegoś górskiego wyzwania, które będzie promować aktywny styl życia i jednocześnie inspirować innych do realizacji własnych ambitnych celów. W mojej głowie kotłowało się wiele pomysłów.

Nadszedł trudny czas pandemii, który znacząco wpłynął na rozpoczęcie nowego projektu. Ostatecznie jednak w połowie 2021 roku światło dzienne ujrzał pomysł zdobycia Wulkanicznej Korony Ziemi (The Volcanic Seven Summits). Start projektu nie jest przypadkowy, trwająca nadal pandemia, uderzyła w wiele gałęzi gospodarki w tym również w branżę turystyczną i sportową – moje przedsięwzięcie ma na celu zachęcenia innych do podróżowania i zadbania na nowo o swoją kondycję. Mam nadzieję moja aktywność przybliży również samą ideę Wulkanicznej Korony Ziemi szerszemu gronu odbiorców. Niewątpliwie realizacja celu, będzie również interesującym elementem promującym region z którym jestem związany. Jestem przygotowany pod względem sportowym do realizacji mojego zamierzenia .

Od dwóch lat pracuję i nadal będę kontynuował przygotowania kondycyjne, postępy możesz śledzić między innymi na moim koncie w serwisie Strava. Podobnie jak w praktyce psychologa sportowego, również w swoich treningach kładę silny nacisk na przygotowanie mentalne, aby sprostać wyzwaniu sportowemu jakim jest zdobycie Wulkanicznej Korony Ziemi. Gdy dzisiaj myślę o zdobyciu Wulkanicznej Koronie Ziemi to widzę wiele godzin spędzonych nad książkami, mapami i przed ekranem monitora komputera z założeniem optymalnego przygotowania się do każdej z wypraw. Czuję również potrzebę doskonalenia umiejętności fotografowania i rejestrowania na  wideo tego, co widzę, czasami słyszę i chociaż w części tego co przeżywam, abym mógł spotykając się z ludźmi opowiedzieć im o Wulkanicznej Koronie Ziemi. W celu promocji przedsięwzięcia założyłem tego bloga, a także profil na Instagramie i Facebooku – zapraszam Cię do śledzenia moich postępów na drodze po Wulkaniczną Koronę Ziemi.

Mam nadzieję, że będziesz mi na tej drodze towarzyszyć, do czego Cię serdecznie zapraszam, bo odważne plany potrzebują partnerów a idee mimo tego, iż niejednokrotnie porywają tłumy to bez wsparcia pozostają tylko „niematerialnym bytem”. Decydując się na współprace ze mną, dołączasz do grona sponsorów, którzy wspierają mnie w realizacji projektu zdobycia Wulkanicznej Korony Ziemi.

W czasach gdy niemal codziennością stały się kolejne nowe rekordy w popularnych górach, zdobycie Wulkanicznej Korony Ziemi nadal jest atrakcyjną a nawet pionierską aktywnością.

Damian Gurba – psycholog z wypiętrzonymi marzeniami

COACHING

Góry są miejscem gdzie w oparciu o własne zasoby, przekonania i motywację stale aktualizujemy i wybieramy optymalne rozwiązania aby osiągnąć sukces. Podobnie w coachingu poprzez uczenia się i zmiany nakierowane na podkreślenie mocnych stron oraz wsparcie w pokonywaniu osobistych barier i ograniczeń osiągamy swoje upragnione cele

SZKOLENIA

Podróże są między innymi wynikiem naszej determinacji, umiejętności wyznaczania celów oraz motywowania – zarówno siebie ale również swoich bliskich lub współpracowników. Aby nasze podróże były satysfakcjonujące warto wyciągać wnioski z porażek. Jeżeli mamy ambicje sięgać dalej lub wyżej musimy radzić sobie z własnymi słabościami. Jeżeli podróżujemy w grupie warto pracować zespołowo lub potrafić przewodzić

WYSTĄPIENIA MOTYWACYJNE

Wejście i powrót cało do domu jest wynikiem pracy na nizinach. Wystąpienie prezentuje modele myślenia oparte na wzięciu osobistej odpowiedzialności, zdefiniowaniu celu i przezwyciężanie trudności na różnych etapach tej drogi. Droga po wymarzony szczyt może być fantastyczną historią dla ludzi stojących przed życiowymi wyborami lub poszukujących inspiracji.