Home O MNIE

O MNIE

dodał admin

Nazywam się Damian Gurba pracuję jako psycholog, psychoterapeuta, trener, prywatnie jestem pasjonatem gór i podróży. Od 2009 roku prowadzę firmę szkoleniową i gabinet psychoterapeutyczny w Lublinie.

Moją wielką pasją są góry i podróże, chcę Cię zaprosić do świata moich wypiętrzonych marzeń. Górską przygodę rozpocząłem pod okiem rodziców wiele lat temu wchodząc na Łabowską Halę w Beskidzie Sądeckim w wieku lat pięciu – tym samym zdobywając swój pierwszy „tysięcznik”(1) . Jako nastolatek już samodzielnie odkrywałem piękno Beskidów i tatrzańskich szlaków. W międzyczasie zmieniłem miejsce zamieszkania i góry było już trochę dalej, nie przeszkodziło to jednak zakończyć mojego pierwszego górskiego projektu – tj. Korony Gór Polski.

Lubię marzyć, planować i wiedzieć w którym miejscu swojego zamierzenia jestem, stąd moja słabość do górskich koron, do których lubię wracać i które stanowią inspirację przy wyborze kolejnego górskiego celu – o górskich koronach znajdziesz tutaj Ziemia Planeta Gór

Lubię góry i szczyty mniej popularne, stąd kiedyś zrodził się pomysł skompletowania Wulkanicznej Korony Ziemi (WKZ) – dzisiaj, jest jednym z kilku źródeł pomysłów na kolejne wyprawy. Chcę Ci pokazać miejsca, które miałem okazję odwiedzić. Podzielić się listą wypiętrzonych marzeń i opowiedzieć jak wygląda moja droga od niewinnego fantazjowania do realizacji celu.

Mam nadzieję, że będziesz mi na tej drodze towarzyszyć, do czego Cię serdecznie zapraszam, bo odważne plany potrzebują partnerów a idee mimo tego, iż niejednokrotnie porywają tłumy to bez wsparcia pozostają tylko „niematerialnym bytem”.

Moje najbliższe górskie cele:
1. Wejść na szczyt o wysokości ponad 7000 m n.p.m.,
2. Wrócić w Andy (Chile/Argentyna) lub
3. Zdobyć kolejny szczyt Wulkanicznej Korony Ziemi.

Poza górami uwielbiam muzykę z różnych stron świata i gatunków, książki (od tematyki psychologicznej, filozofii po książki górskie, historię i politykę). Sezonowo oglądam filmy i seriale. Mieszkam na wsi. Lubię gotować, od 20 lat nie jem mięsa. Chyba za dużo jeżdżę samochodem ale sprawia mi to ogromna frajdę – mój prywatny rekord wysokości samochodem to ponad 5900m n.p.m.. Fotografuję i trochę piszę: jestem współautorem monografii „Ziemia Łabowska”(2008) oraz pracy zbiorowej „Dla innych i dla mnie! Model Wolontariatu Międzypokoleniowego”(2020).

Czasami opowiadam o swoich górskich pasjach oraz pracy psychologa, psychoterapeuty w telewizji, na konferencjach lub festiwalach. Interesuję Cię moja zawodowa strona życia – zapraszam na stronę www.psychologlublin.com.pl. Jestem również na Facebooku i Instagramie.

COACHING

Góry są miejscem gdzie w oparciu o własne zasoby, przekonania i motywację stale aktualizujemy i wybieramy optymalne rozwiązania aby osiągnąć sukces. Podobnie w coachingu poprzez uczenia się i zmiany nakierowane na podkreślenie mocnych stron oraz wsparcie w pokonywaniu osobistych barier i ograniczeń osiągamy swoje upragnione cele

SZKOLENIA

Podróże są między innymi wynikiem naszej determinacji, umiejętności wyznaczania celów oraz motywowania – zarówno siebie ale również swoich bliskich lub współpracowników. Aby nasze podróże były satysfakcjonujące warto wyciągać wnioski z porażek. Jeżeli mamy ambicje sięgać dalej lub wyżej musimy radzić sobie z własnymi słabościami. Jeżeli podróżujemy w grupie warto pracować zespołowo lub potrafić przewodzić

WYSTĄPIENIA MOTYWACYJNE

Wejście i powrót cało do domu jest wynikiem pracy na nizinach. Wystąpienie prezentuje modele myślenia oparte na wzięciu osobistej odpowiedzialności, zdefiniowaniu celu i przezwyciężanie trudności na różnych etapach tej drogi. Droga po wymarzony szczyt może być fantastyczną historią dla ludzi stojących przed życiowymi wyborami lub poszukujących inspiracji.