Home MOJE WYPIĘTRZONE MARZENIAKILIMANDŻARO Kilimandżaro: Obóz Mweka – Brama Mweka i koniec afrykańskiej przygody. Kilimanjaro #6

Kilimandżaro: Obóz Mweka – Brama Mweka i koniec afrykańskiej przygody. Kilimanjaro #6

dodał damian
Wyprawa na Kilimandżaro styczeń 2019, 

dzień 6, Obóz Mweka - Brama Mweka

Poranna pobudka, nadal jestem chory, bo kaszle i czuje się przeziębiony ale można powiedzieć że jestem wypoczęty. Nawet to że namiot był rozłożony na spadku i zsuwałem się całą noc z maty mi nie przeszkadzało. Jest to bardzo leniwy poranek, na tyle leniwy że obóz opuszczamy jako ostatni – po tradycyjnych napiwkach, cała ekipa porterów śpiewa i tańczy, angażując nas do tego – ja jako kronikarz i operator w jednej osobie nie wziąłem udziału w tańcach ale mam video więc potańczę w domu. 

Wszystko ma swój czas

Zostawiamy dla porterów trochę rzeczy: część ubrań, batony energetyczne itp. na pewno zrobią z nich dobry użytek. Większość porterów ma na sobie ubrania z poprzednich grup. Szczególnie rzuciły mi się w oczy parasole, wielokrotnie podczas całego trekkingu widziałem kolorowe parasole pewnej marki kosmetycznej.

Pada deszcz – tak już było wczoraj..

Gdy już jako ostatni ruszyliśmy się z obozu czekaliśmy na deszcz – tak dla potrzymania tradycji. Doczekaliśmy się: 40 minut przed wyjściem z parku, lunęło na całego. Przy bramie wypijamy piwo (oczywiście Kilimajaro) za ostatnie kilka fajnych dni. Po drodze jeszcze obiad i wizyta w sklepie z pamiątkami a potem hotel 🙂 Tak kończy się moja przygoda z Kilimandżaro. Następnego dnia wracam do Polski, reszta ekipy jedzie jeszcze na safari a potem kilka dni na Zanzibarze. Nie mogę nadużywać wsparcia jakie udziela mi mi Aga pomagając i wspierając w realizowaniu moich wypiętrzonych marzeń. Ostatnie zdanie napisałem sam z siebie i nikt mnie do tego nie zmuszał 🙂

Mam nadzieję jeszcze kiedyś wrócić na Kili – chcę wejść i zjechać ze szczytu rowerem. Może czyta to jakiś potencjalny sponsor? 

Metryczka:

Start: Obóz Mweka 3100 m n.p.m.  dzisiejsza meta: Brama Mweka 1630 m n.p.m.
Dystans: 15 km
Czas przejścia wg przewodników: ok. 4 godzin marszu
Różnica poziomów: ok. 1450 m

podobne wpisy

Dodaj komentarz