Home PODRÓŻE Trasa Samochodowa SH20 – ALBANIA

Trasa Samochodowa SH20 – ALBANIA

dodał damian

Albania samochodem

Moje ulubione Bałkany, poza plażami, burkiem z serem, baklawą i pustymi górami mają również ciekawe trasy samochodowe.

Trasa SH20 prowadząca z Hani i Hoti przez Góry Przekletę do przejścia granicznego Vermosh-Guci stanowią nie lada atrakcję. Trasa jest jeszcze stosunkowo mało zanana, ponieważ doczekała się asfaltu dopiero w 2017 roku.

Albańska samochodowa trasa widokowa

Miałem okazję przejechać trasę SH20 w obie strony w październiku i listopadzie 2017 oraz w październiku 2018 asfalt był wciąż jeszcze „świeżo” czarny. W 2018 roku miałem okazję przejechać trasę nad ranem, długo przed wschodem słońca – nie spotkałem żadnego jadącego samochodu 🙂

Trasa ma wszystko co trzeba: serpentyny, parkingi, punkty widokowe, wiedzie malowniczą doliną rzeki, jest stosunkowo pusta i piękna. Na trasie można spotykać sporo wolno biegających świnek – trzeba uważać.

Trasa kończy lub zaczyna (jak kto woli) w okolicach Vusanje, miejsca skąd prowadzi szlak na Zlą Kolate oraz Maja Jezerce – zobacz moją relację z dachu Czarnogóry i najwyższego szczytu Gór Przekletych.

Trasa SH20 w skrócie:

długość trasy: 62 km
początek: Hani i Hoti, koniec: przejście graniczne albańsko-czarnogórskie Vermosh-Guci. Trasę można pokonywac w obie strony
Lokalizacja: Albania/Czarnogóra. Można przejechać całą trasę, bez konieczności przekraczania granicy albańskiej.
uwagi: na trasie kilka spektakularnych serpentyn,

 

podobne wpisy

Dodaj komentarz